ДЕРЖАВНА ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ПОПЕРЕДЖАЄ!!!

Ви є тут

З настанням весни та підвищенням температури атмосферного повітря наступає пожежонебезпечний період. З метою збереження навколишнього середовища Державна екологічна інспекція у Волинській області попереджає громадян, юридичних осіб, підприємства, установи, організації, органи місцевого самоврядування, що випалювання залишків сухої рослинності суворо заборонено та за дані дії передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Так відповідно до ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах передбачено адміністративну відповідальність у вигляд штрафу у сумі від 170 до 340 грн. на громадян та від 850 до 1190 грн. на посадових осіб.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн. а на посадових осіб – від 1190 до 1700 грн.

Крім цього відповідно до ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за порушення правил пожежної безпеки в лісах дане правопорушення тягне за собою накладення штрафу на громадян від 85 до 255 грн. а на посадових осіб - від 255 до 850 грн. якщо ці дії призвели до знищення або пошкодження лісу то сума штрафу для громадян становить від 255 до 850 грн. а для посадових осіб - від 595 до 1020 грн.

Також відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом передбачено кримінальну відповідальність, а саме штраф від 5100 до 8500 грн. або обмеження чи позбавлення волі на строк від двох до п'яти років, а якщо ці дії спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, - позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.