Держекоінспекцією у Волинській області виявлено порушення порядку охорони земель та поводження з відходами, допущені органами місцевого самоврядування

Ви є тут

Державною  екологічною  інспекцією у Волинській області за 8 місяців цього року проведено 114 перевірок органів місцевого самоврядування в частині додержання вимог природоохоронного законодавства щодо охорони земель та поводження з відходами.

         За результатами перевірок за допущені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 108 посадових осіб. Загальна сума штрафів складає 22,4 тис. гривень. Пред’явлено 21 претензію про відшкодування органами місцевого самоврядування шкоди, завданої навколишньому природному середовищу внаслідок порушень природоохоронного законодавства на загальну суму 435,5 тис. гривень.

         Зокрема, діями, що спричинили до забруднення та засмічення земель внаслідок скидів забруднених стічних вод на території Княгининівської територіальної громади Луцького району, навколишньому природному середовищу завдано шкоду, що складає 232,5 тис. гривень. Внаслідок засмічення земель сільськогосподарського призначення твердими побутовими відходами в межах с.Чорниж Маневицького району завдано шкоду в розмірі 138,1 тис. гривень. Самовільне розміщення побутових відходів в місцях, не передбачених для цього, призвело до засмічення земель на території Судченської сільської ради Любешівського району, загальний розмір шкоди становить 42,8 тис. гривень. Не забезпечується дотримання вимог природоохоронного законодавства у сфері поводження з відходами та засмічення земель на території Рожищенської міської ради, Великокурінської та Судченської сільських рад  Любешівського району, Холонівської сільської ради Горохівського району, Камінь-Каширської міської ради.

          При цьому інспекція відмічає активність місцевого населення, яке сприйняло і підтримало  ініціативи Міністерства охорони навколишнього природного середовища в питаннях виявлення стихійних сміттєзвалищ та  розміщення відповідної екологічної інформації на електронному сервісі «Ecomapa.gov.ua». 

Прес- служба
Держекоінспекції
724711