Екологічні проблеми Волинської області та шляхи їх розв’язання

Ви є тут

Начальник ДЕІ у Волинській області взяв участь у засіданні круглого столу

Всеукраїнської екологічної ліги

 

           Начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Вікторович Ткачук взяв участь у засіданні круглого столу Всеукраїнської екологічної ліги  “Екологічні проблеми Волинської області та шляхи  їх розв’язання на засадах збалансованого (сталого) розвитку”, яке відбулось 8 вересня цього року в м. Луцьк.

     О.В.Ткачук розповів про заходи державного нагляду (контролю), які були проведені інспекцією у 2017 році, охарактеризував основні екологічні проблеми та екологічну ситуацію у Волинській області.

      За 8 місяців 2017 року Державною екологічною інспекцією у Волинській області проведено 1454 перевірки. За результатами перевірок складено 984 протоколи про адміністративні порушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 750 посадових осіб та окремих громадян. Загальна сума штрафів складає 120 тис. гривень. У правоохоронні органи передано 3 справи. За результатами перевірок інспекцією виставлено претензій на відшкодування збитків, завданих навколишньому природному середовищу в сумі 3 млн.653,7 тис. гривень. Стягнуто 925 тис. гривень. В 4-х випадках було прийнято рішення про тимчасову заборону діяльності суб’єктів господарювання.

        Олександр Вікторович проінформував присутніх, що основними екологічними проблемами на Волині є накопичення відходів, всихання лісів, недотримання режиму природоохоронних територій.

       Особливу увагу необхідно звернути на дотримання органами місцевого самоврядування, місцевими державними адміністраціями, підприємствами та громадянами вимог  законодавства у сфері поводження з відходами, на проведення інвентаризації сміттєзвалищ, здійснення контролю за інформацією, яка розміщується на інтерактивній мапі Міністерства охорони навколишнього природного середовища. Потрібно провести інвентаризацію об’єктів природно-заповідного фонду та забезпечити моніторинг за розвитком патологічних процесів в лісах.

        Державна екологічна інспекція в області надала свої пропозиції щодо шляхів розв’язання екологічних проблем та покращення екологічної ситуації для врахування у Резолюції круглого столу.

 

 

 

Прес- служба

Держекоінспекції

724711