Операція «Новорічна ялинка»

Ви є тут

Наближаються свята, традиційним атрибутом яких є ялинка. Волинь володіє достатнім ресурсом для забезпечення новорічними красунями не тільки жителів області, а й інших регіонів України.
З метою посилення державного контролю за охороною лісів від незаконних рубок зелених насаджень Державною екологічною інспекцією у Волинський області у передноворічний період щорічно проводиться робота по організації та проведенню операції ”Новорічна ялинка ”.
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища із залученням працівників лісової охорони, правоохоронних органів, громадських інспекторів з охорони довкілля перевірятимуть дотримання вимог природоохоронного законодавства при заготівлі новорічних ялинок лісогосподарськими підприємствами, пункти реалізації хвойних дерев, транспортні засоби щодо законності перевезення ялинок.
Особлива увага приділяється охороні шпилькових насаджень від самовільних рубок, селекційним плантаціям та ділянкам особливо цінних і інтродукованих хвойних порід, територіям та об’єктам природно-заповідного фонду.
Держекоінспектори попереджають:

Відповідно до статті 65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» та до Постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008р. № 665 «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу» за самовільну порубку хвойних дерев передбачено адмінстягнення у вигляді штрафу на громадян в розмірі від 85 до 170 грн., а на посадових осіб від 119 до 204 грн. Одночасно за кожне самовільно зрізане дерево будуть нараховані збитки, розмір яких залежить від діаметра пня зрізаного дерева (мінімальна сума 118 грн. 44 коп.), за самовільну порубку хвойних дерев віком до 41 року в грудні – січні розмір шкоди обчислюється за таксою, збільшеною у 3 рази.
Тож лише спільними зусиллями ми зможемо уникнути знищення праці багатьох людей, понівечення вічнозелених насаджень, значних збитків для навколишнього природного середовища.

Прес – служба
Держекоінспекції (0332)724711