Проведено рейдові перевірки по виявленню випадків випалювання сухої рослинності

Ви є тут

Спеціалістами  Державної екологічної інспекції у Волинській області спільно з працівниками - управління ДСНС України у Волинській області, головного управління Національної поліції в області та районних державних адміністрацій, проведено рейдові виїзди по виявленню випадків випалювання сухої рослинності у період з 13.10.2018р. по 15.10.2018р.

По виявлених порушеннях природоохоронного законодавства, до адміністративної відповідальності за статтею 77-1 КУпАП притягнуто 11 громадян на загальну суму штрафів 1870 грн.

Державна екологічна інспекція у Волинській області вкотре попереджає про заборону спалювання опалого листя та іншої сухої рослинності. Шкода від спалювання листя й сухої трави величезна та вкрай небезпечна. Так при згорянні 1 тонни рослинних залишків у повітря вивільняється більше 9кг. мікрочасточок диму. У їхній склад входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали й т.п. У тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що може викликати в людині ракові захворювання. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних для людини речовин.

Щодо питання «Куди ж подіти опале листя?» - законодавством України передбачено укладання договорів на вивіз листя та інших побутових відходів з спеціалізованими підприємствами. Пропонуємо громадянам для вирішення питань щодо вивезення та утилізації рослинних решток звертатись до органів місцевого самоврядування на відповідній території.  

Закликаємо дотримуватись правил пожежної безпеки та недопускати спалювання сухої рослинності! Бережемо природу Волині разом!
 

Пресс – служба

72 33 96