Причини та шляхи подолання неприємного запаху в м. Луцьк

Ви є тут

Державною екологічною інспекцією у Волинській області на звернення громадян м. Луцька та Луцького району щодо неприємних запахів проведено позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства                   ПАТ «Гнідавський цукровий завод» та ТзОВ «Біопаливно –енергетична компанія».

За результатами перевірок встановлено, що неприємний запах в м. Луцьку та Луцькому районі  виникає з  декількох причин, а саме:

- внаслідок скиду на поля фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод» господарсько-побутових стоків, що відводяться від мікрорайону Вересневе;

- вивезення  асенізаційними  машинами на поля фільтрації ПАТ «Гнідавський цукровий завод» господарсько-побутових стоків від  с. Гірка Полонка  Луцького району;

- скиду мелясної бурди від підприємства ТзОВ «Біопаливно – енергетичної компанії», що розміщене на території ПАТ «Гнідавський цукровий завод».

Для усунення вище вказаних проблем Держекоінспекцією були скеровані відповідні вимоги та видані відповідні приписи:

- В.о. Луцького міського голови Поліщуку І. І. про  вжиття заходів щодо централізованого відведення стоків від мікрорайону Вересневе на очисні споруди КП «Луцькводоканал»;

- Луцькій районній державній адміністрації та Гіркополонківській сільській раді вирішити питання щодо завершення будівництва централізованої каналізаційної мережі. На даний час Гіркополонківська сільська рада згідно угоди, укладеної з КП «Луцькводоканал»,  вивозить господарсько-побутові стоки асенізаційними машинами в каналізаційний колектор на вулицю  Мамсурова м. Луцьк;

- підприємству ТзОВ «Біопаливно- енергетична компанія» щодо встановлення очисного обладнання (флотатора) для видалення органічних речовин із суміші мелясної бурди. Керівництвом підприємства для усунення неприємного запаху,  який утворюється в результаті взаємодії мелясної бурди та фекальних стоків,  щоденно вноситься гіпохлорид натрію для погашення процесу бродіння.

Також інформуємо, що спеціалістами Інспекції одночасно було  проведено перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства при експлуатації каналізаційно – очисних споруд КП «Луцькводоканал». В ході перевірки  встановлено, що в даний час стан  споруд задовільний,  проте деякі  елементи  потребують проведення капітального ремонту. Вода у ставках  біологічного  очищення має неприродний сірий колір та специфічний запах Оскільки за період експлуатації розчищення даних ставків не проводилося, вони  є потенційним джерелом неприємного запаху та забруднення зворотних вод, що відводяться після вторинних радіальних відстійників.

Під час проведення позапланової перевірки  Департаменту  житлово-комунального  господарства Луцької міської ради  екоінспекторами  виявлено належне утримання закритого полігону ТПВ (с. Брище) та його рекультивацію,  що, в свою чергу,  призвело до забруднення прилеглої території фільтратом із неприємним запахом.

Для вирішення вище зазначених проблем  Державною екологічною інспекцією у Волинській області було направлено лист  В.о. Луцького міського голови Поліщуку І. І. із переліком першочергових заходів, необхідних для  забезпечення норм екологічної безпеки в місті, а саме:

- проведення реконструкції каналізаційно-очисних споруд КП «Луцькводоканал» та проведення робіт з розчищення біоставків;

-    забезпечення  розробки  проекту рекультивації  закритого полігону ТПВ, її проведення та утримання полігону у відповідності до вимог природоохоронного законодавства.

Крім того, Державною екологічною у Волинській області було проведено планову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства Княгининською територіальною громадою Луцького району. За результатами перевірки встановлено,  що очисні споруди  в с. Княгининок та смт. Рокині знаходяться в незадовільному стані та потребують негайної реконструкції. На вище зазначені порушення екологічних норм видано припис щодо термінового їх усунення.

Слід зазначити, що вирішення перелічених  проблем знаходиться на постійному контролі керівництва Державної екологічної інспекції у Волинській області.

 

 

Прес – служба

Держекоінспекції

(0332)724711